19 серпня 2015 року в межах Конгресу освітян Донеччини «Регіональна освіта: інновації – моніторинг –
19 серпня 2015 року в межах Конгресу освітян Донеччини «Регіональна освіта: інновації – моніторинг – якість» відбувся інструктивно-методичний семінар для методистів міських (районних) методичних кабінетів (центрів), керівників районних (міських) методичних об’єднань, учителів інформатики. Учасників семінару радо вітав колектив ЗОШ №17 м. Слов’янська, працівники якого зуміли наситити робочу атмосферу Конгресу теплом та затишком.
Завідувач відділу інформаційних технологій Пилипчук О.А. висвітлила концептуальні підходи до викладання курсу «Інформатика» у 2015/2016 навчальному році. У своїй доповіді Олена Анатоліївна презентувала рекомендації та творчі орієнтири на 2015-2016 навчальний рік.
Під час конференції відбулася on-line презентація інтерактивного авторського підручника для 7 класу з інформатики одним з авторів – Завадським Ігорем Олександровичем, який є доцентом Київського національного університету ім. Т. Шевченка, кандидатом фізико-математичних наук, автором 20 наукових та навчально-методичних праць. Авторський підручник викликав жваве обговорення присутніх. Користуючись нагодою, Ігор Олександрович як один з учасників творчої групи ще раз звернув увагу на головну концепцію розвантаження програми викладання інформатики в основній школі.
Методист відділу інформаційних технологій Логвінов Володимир Борисович провів бліц-огляд особливостей завдань Всеукраїнської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій, запропонувавши більш активно використовувати при підготовці учнів до олімпіад Інтернет-ресурси.
Важливим та актуальним на семінарі було представлення та обговорення досвіду методичних служб, учителів, які впроваджують ефективну систему підготовки до різноманітних конкурсів, змагань.
З великою зацікавленістю учасники знайомилися з напрацюваннями педагога-практика, учителя Слов’янського педагогічного ліцею Іваненка Юрія Івановича, який поділився досвідом організації науково-дослідницької діяльності учнів в умовах ліцею. Дуже тепло аудиторія зустріла учня Слов’янського педагогічного ліцею Корецького Олега, чия комп’ютерна гра «Знайди предмет» стала лауреатом ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Майбутнє України», а програмна розробка «Аналіз графічних зображень за складом кольорової гами» - учасником ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Гра була представлена учасникам семінару.
Цікавим був і виступ Марченко Олени Геннадіївни, методиста Маріупольського науковоо-методичного центру, учителя КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10". Вона презентувала систему методичного супроводу роботи з обдарованими дітьми м. Маріуполя, особлива увага в якій приділена не лише індивідуальній роботі з учнями, а й з педагогами.
Велику зацікавленість викликала Інтернет-презентація першої української бізнес-симуляції VIAL+, яку провів для освітян викладач кафедри стратегії підприємства КНЕУ, генеральний директор КІНТ Паздрій Віталій Ярославович. Він розкрив можливості та перспективи використання української бізнес-симуляції в ЗНЗ. Також Віталій Ярославович запропонував учням Донецької області взяти участь у ІІІ Всеукраїнському бізнес-турнірі для школярів 8-11 класів «Стратегія фірми - 2016». Сподіваємося, що учні Донецької області зможуть себе показати гідними віртуальними підприємцями!
Учасники семінару відзначили, що високий темп розвитку світу ІТ-технологій ставить перед педагогами задачу бути завжди в курсі новинок, залишатися цікавими учням.
Працівники відділу інформаційних технологій Донецького облІППО завжди відкриті до співпраці. Тільки разом ми можемо створити цікавий для учасників навчально-виховного процесу освітній простір та досягнемо високих результатів!
Щиро вдячні всім учасникам наради за роботу, ініціативність, відповідальність! Плідного нового навчального року, колеги! Хай щастить!